Vedro jako takové se nedá úplně porazit, ale je rozhodně nezbytné s ním bojovat. Horké dny se totiž velmi neblaze projevují na našem organismu, kvůli čemuž se přes samé pocení nemáme ani sílu zapojit pořádně do práce, což je z pochopitelných důvodů problém. Samozřejmě je potřeba v takový čas doplňovat tekutiny více než třeba v zimě, avšak pro lepší pocit to obvykle nestačí. Tím se člověk pouze zbaví hrozby dehydratace, ovšem stále se bude cítit pod psa. Úplně nejlepším nápadem je koupit si klimatizaci. Ta je ale drahá. Druhou dobrou možností je pořízení si vlastní vodní plochy. Ta už se dá kupodivu sehnat za docela solidní peníze i pro našince.
Nadzemní bazény jde již nějaký ten pátek koupit doslova za hubičku. Hlavně základní modely mnohdy nestojí ani deset tisíc, což je rozhodně dobrá cena. Aby však takový bazén fungoval podle předpokladů, je nezbytné se o něj náležitě starat. A tato starost se krom jiného sestává i z nutnosti čistit vodu.
Co použít?
Kvalitní vody můžeme dosáhnout hned několika způsoby. Stačí si prostě jen koupit vhodnou chemickou látku, ideálně chlorové tablety. Ty jsou v našich zeměpisných šířkách docela populární, jelikož se velmi dobře dávkují, a navíc skutečně fungují. Nesmí se to však přehnat s dávkováním, jelikož potom může chlór způsobovat i nepříjemné vyrážky. Kdo toto nechce riskovat, sáhne po stále oblíbenějším aktivním kyslíku. Ano, je o něco dražší než chlór, na druhou stranu nemá žádné vedlejší účinky. Velmi dobrá je i mořská sůl. Sama o sobě však nefunguje příliš dobře. Je potřeba si koupit navíc i solonizační jednotku, a ta není zrovna nejlevnější.
Pro hladinu
Jakmile podchytíme čistotu chemicky, je dobré se zaměřit i způsoby, jak zabránit dopadům větších nečistot na hladinu. K tomuto účelu se dá požít třeba speciální zastřešení, avšak kdo nemá na rozhazování, ten raději využije druhou možnost, a sice speciální krycí plachtu. Některé verze dokonce mohou vodu ve slunečných dnech i ohřívat.